Przed smażeniem kaczki koniecznie wyskubać pęsetą resztki piór i pierza, skórę opalić nad płomieniem świecy lub gazu. Pióra kaczki brzydko pachną po usmażeniu (w przeciwieństwie do piór kurczaka).
Kacze mięso oczyszcza się z błon i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Następnie myje się, a osuszone naciera solą i pieprzem. Świeże mięso z kaczki można wcześniej zamarynować przez przynajmniej 1-3 godziny – mięso będzie wtedy bardziej kruche i soczyste. Przed smażeniem wytrzeć mięso ze składników marynaty.
Mięso dzikiej kaczki ma zapach błota. Aby pozbyć się go warto przez noc moczyć całą kaczkę w lekko osolonej wodzie. Jeśli nie ma tyle czasu, zdjąć skórę z kaczki, mięso natrzeć sokiem z cytryny, a po obsmażeniu kaczkę dusić w marchewce.
Na kwadrans przed smażeniem mięso kaczki powinno się wyjąć z lodówki, aby się lekko ogrzało w ciepłej kuchni. Jeśli mięso kaczki jest zamrożone, dokładnie rozmrozić je w lodówce.
Skórę na tłustych częściach kaczki nacina się płytko ostrym nożem, aby podczas smażenia wytopił się tłuszcz. Mięso z kaczki nakłada się na gorącą patelnię na rozgrzany olej (wyjątkiem jest pierś kaczki ze skórą).
Kacze szyjki mają mało mięsa i dużo skóry. Gotuje się je i dusi przygotowuje z nich zupy, wywary, potrawki, pasztety.
Zbys148
Serwis i właściciel marki Kret nie ponoszą odpowiedzialności za treść porad przesłanych przez Użytkowników serwisu.
Powrót do wszystkich porad Oceń poradę: (2.64) Udostępnij
Odpowiedzi użytkowników
Brak udzielonych odpowiedzi - Twoja może być pierwsza!